info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا

دومینیکا کشوری در شرق دریای کارائیب و در جنوب شرقی فلوریدای امریکا است که در سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید و هم اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا محسوب می‌شود. این جزیره دارای موقعیتی عالی از نظر جذب توریست های کانادا، آمریکا، اروپا و خاور دور است. جمعیت جزیره دومینیکا حدود ۷۳۰۰۰ نفر است. برنامه اخذ مستقیم پاسپورت دومینیکا در سال 1993 و بر اساس اصل ماده قانونی از بخش 101 از قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تایید مقامات دولتی دومینیکا رسیده است. بر اساس این قانون دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند دومینیکا گردند و در صورت داشتن صلاحیت لازمه، مستقیما پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. سرمایه اهدائی در دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و... در پروژه های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی به کار برده می شود. 

 

 گزینه های سرمایه گذاری : 


سرمایه گذاری نقد / انتخاب خانوادگی
 بسته A :100000 دلار آمریکا برای متقاضی مجرد (مبلغ فوق غیرقابل بازگشت می باشد.) 


 بسته B : 175000 دلار آمریکا برای متقاضی و همسرش


 بسته C : 200000 دلار آمریکا برای متقاضی ، همسر و 2 فرزند زیر 18 سال


 بسته D : 350000 دلار آمریکا برای متقاضی ، همسر و 3 فرزند زیر 18 سال 


توجه : 50000 دلار آمریکا برای هر فرد 25 سال به پائین دریافت می شود. 
هزینه های قانونی : : Application Fee1000دلار آمریکا برای هر یک از سرمایه گذاران : Processing Fee 200 دلار آمریکا برای هر یک از متقاضیان : Naturalization Fee 550دلار آمریکا برای هر یک از متقاضیان : Stamp Fee 15 دلار آمریکا برای هر یک از متقاضیان توجه : هیچکدام از هزینه های قانونی قابل بازگشت نمی باشد

 

 

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به دومینیکا:

در قرن بیست و یکم حق آزادی مسافرت به کشورهای مختلف برای هر فردی، مفید و سودمند بوده و در برخی موارد ضروری است. امروزه این امر از طریق اخذ تابعیت دوم امری کاملا قانونی است. در این زمینه داشتن پاسپورت و تابعیت دومینیکا، به دست آوردن تابعیت کشوری است که به فرد اجازه سفر به بسیاری از کشورها را بدون نیاز به دریافت ویزا می دهد و برای متقاضی فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان، افتتاح انواع حساب های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت های بین المللی پیش رو را مهیا می‌کند. علاوه بر این مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دارای مزایای زیر است:

 • دریافت پاسپورت جهت همسر و فرزندان وابسته زیر  28 سال ( معنای وابستگی را می توانید در بالا بخوانید)
 • دریافت پاسپورت تا 4 ماه و تابعیت مادام العمر
 • ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تحصیلات و کسب‌وکار و زبان انگلیسی
 • ملزم نبودن به اقامت در این کشور
 • عدم نیاز به اثبات منشا ثروت و ملزم نبودن به مصاحبه (مگر در مواقع نیاز)
 • دومینیکاتنها کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی دهد. بنابراین سرمایه گذار آزاد است که هر کجا که می خواهد زندگی نماید
 • موقعیت های منحصر به فرد جهت تجارت و برنامه ریزی مالیاتی
 • حق خرید و فروش هر ملک دلخواهی در این کشور به عنوان یک شهروند
 • عدم اخذ مالیات بر درآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا
 • هیچگونه مالیاتی بر ارث، هدیه یا سود سرمایه وجود ندارد.
 • سیستم بانکداری به شدت محرمانه است.
 • اخذ اقامت دائم انگلستان، برمودا، باهاما، جزایر کیمن، موناکو، سوئیس، آندورا و … برای شهروندان دومینیکا آسان تر است.
 • دومینیکامکانی فوق العاده برای بیزینس با امریکا است، زیرا هردو محدوده ی زمانی و کد شماره گیری بین المللی (+1) یکسانی دارند.
 • دومینیکایک دموکراسی پایدار است و خدمت سربازی اجباری ندارد.
 • شهروندان دومینیکا از حق رأی برخوردارند.
 • و…

  شرایط لازم : 


سرمایه گذار باید بیش از 21 سال سن داشته باشد.


 متقاضی سرمایه گذار باید دارای شخصیت کامل و قوی باشد. 3


متقاضی باید فرمهای درخواست را دقیق و کامل پر کند. توجه: بایدکپی مدارک ارسالی برابر اصل باشد و به تائید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد. فرستادن مدارک به وسیله فکس مورد قبول نمی باشد. تمام مدارک ارسالی می بایست توسط موسسات رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.


 بسته های ذکر شده باید به همراه نامه ای که در آن دلایل اقدام برای شهروندی ذکر شده باشد به وزیر شهروندی فرستاده شود.


 فرمهای درخواست باید به امضای متقاضی ، خانواده و یا قیم قانونی فرزندان زیر 18 سال برسد .


 متقاضیان باید آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی را داشته باشند. 


 متقاضی باید مبلغ سرمایه گذاری را به حساب مناسبی در متقاضی باید مبلغ سرمایه گذاری را به حساب مناسبی در بانک تجاری ملی دمینیکا واریزنماید. این مبلغ از حساب خارج نمی شود مگر اینکه درخواست پذیرفته یا رد شود. در هریک از 2 مورد اول متقاضی مسترد می شود.
اگر تقاضای مهاجرت به دلیل اطلاعات غلط یا ارائه اسناد جعلی و تقلبی رد شود مبلغ سرمایه گذاری توسط دولت دومینیکا جریمه شده و مسترد نخواهد شد. 
اگر تقاضا پذیرفته نشود، تمام وجوه (هزینه های بانکی و اختلافات نرخ ارز) توسط حساب معین در مدت 1 ماه پس از رد شدن پرونده به متقاضی مسترد خواهد شد. 
هیچکدام از هزینه های قانونی پرداخت شده به دولت بازگردانده نخواهند شد. درخواست برای استرداد وجه باید خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی باشد.


 متقاضیان باید مراحل اداری پرونده را از طریق وکیل پیگیری نمایند و وکلای خارج از دومینیکا می بایست با یک وکیل محلی در دومینیکا همکاری داشته باشند. توجه : پروسه تقاضا حداقل 8 هفته زمان نیاز دارد.