info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

مهاجرت از طریق کار EB3

مهاجرت از طریق کار EB3 به امریکا

برنامه مهاجرتی EB3 آمریکا روشی کاملا قانونی بوده و در حال حاضر یکی از بهترین روشهای مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت است که شرایط سرمایه گذاری در خارج را نداشته و دارای مدرک زبان آیلتس یا تافل نیستند. پس از بررسی پرونده ، اداره مهاجرت آمریکا به متقاضیان و تمام خانواده ایشان گرین کارت دائمی  و سپس پاسپورت همیشگی این کشور را اعطا می کند. در این روش که مخفف عبارت "3 Employment Based" و بمعنی ویزای کاری مجموعه ۳ می باشد، متقاضیان میتوانند از طریق کار در شغلهایی که در آمریکا با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را برای خود و تمام اعضای خانواده خود اخذ کنند. علاوه بر کم شرط بودن، سرعت بالای روند انجام پرونده  از دیگر محاسن این روش می باشد؛ در این روش صدور ویزای نهایی فقط در حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه به طول می انجامد که در مقایسه با بیشتر روشهای مهاجرت دائمی کشورها مهاجرپذیر قابل مقایسه با امریکا(مانند کانادا) به مراتب سریع تر است. مهمترین شرط مهاجرت به آمریکا از طریق  EB3 داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی معتبر است که این پیشنهاد کار باید مورد تایید وزارت کار و همینطور  اداره مهاجرت آمریکا باشد. برای متقاضیان هیچ شرط دیگری از جمله تحصیلات عالیه, مدرک زبان انگلیسی, شرط سنی, شرط مالی یا شرط سرمایه گذاری وجود ندارد.

شرکت مهاجرتی ویزاپدیا  توانسته است با همکاری یکی‌ از بزرگترین و معتبرترین سازمانهای حقوقی کشور آمریکا از شرکتهای آمریکائی در شغل‌هایی که با کمبود نیروی کار در امریکا مواجه هستند و نیاز به تخصص ندارند (مجوز استخدام نیروی کار خارجی‌ برای این مشاغل پیش از این از طرف وزارت کار آمریکا صادر شده است) تعداد محدودی فرصت شغلی کسب نماید که از این طریق افراد می‌توانند واجد شرایط برنامه EB3 گردند. لازم به ذکر است که اخذ اقامت دائم از این روش یکی از کم شرط‌ترین روشهای مهاجرت به امریکا محسوب می‌شود و افراد بدون نیاز به مدرک زبان (ایلتس یا تافل)، شرط سرمایه گذاری و یا مالی نیز می‌توانند از این طریق گیرین کارت امریکا را برای خود و سایر اعضای خانواده اخذ نمایند.

پشنهادات کاری مناسب روش EB3 معمولا مشاغل در زمینه‌های صنعتی، خدماتی و فروش می‌باشد.
برنامه مهاجرتی EB3 برخلاف ویزاهای موقت کاری که معمولاً ۱ساله می‌باشند، اقامت دائم (گیرین کارت) می‌باشد و چند روز پس از ورود موکلین به آمریکا گرین کارت دائمی و غیر مشروط آمریکا به ایشان اعطاء خواهد شد. تعهد انجام کار فقط برای متقاضی اصلی بوده (نه سایر افراد خانواده) و پس از اتمام کار برای شرکت، مانند هر شهروند آمریکایی دیگری, می‌توانندمشغول به انجام هر کار دیگری از قبیل شغل جدید در هر زمینه ای, ادامه تحصیل, افتتاح یک بیزنس گردند و در هر شهر دیگری در آمریکا  که مایل باشند زندگی نمایند. همچنین پس از حضور در امریکا به مدت ۲.۵ سال، در پایان سال چهارم می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند

 

مراحل برنامه 3 EB : 

 • تشکیل پرونده و ارسال به وزارت کار آمریکا
 • اخذ فایل نامبر از وزارت کار آمریکا
 • اخذ مجوز کار در آمریکا Labor Certificate
 • ارسال پرونده به وزارت خارجه آمریکا
 • صدور نامه زمان مصاحبه
 • انجام مصاحبه و صدور ویزای اقامت دائم
 • ورود به آمریکا و انجام کار برای کارفرما

 

مزایای استفاده از این روش: 

 • امکان اقدام برای افراد با هرگونه مدرک تحصیلی و عدم نیاز به مدرک رسمی زبان انگلیسی (ایلتس یا تافل)
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری، سابقه کار و یا شرط مالی
 • اخذ گیرین کارت دائمی در بدو ورود برای تمام افراد خانواده
 • داشتن شغل در بدو ورود امریکا

 

ویزای کاری EB3  برای افراد زیر مناسب است:

 1. نیروهای متخصص که دارای یک مدرک لیسانس در آمریکا یا معادل آن در خارج از آمریکا هستند این افراد الزاما به تجربه کاری نیاز ندارند.
 2. کارگران ماهر با حداقل دوسال سابقه کاری و یا دو سال مدرک فنی و حرفه ای.
 3. کارگران ساده که کمتر از دو سال تجربه کاری یا مدرک فنی و حرفه ای دارند.