info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری EB5

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری EB5

معرفی  ویزای EB-5  آمریکا

این ویزا که در سال 1990 توسط دولت آمریکا شکل گرفته است برای ویزای مبتنی بر اشتغال  در نظر گرفته شده است. این ویزا که در الویت پنجم قرار دارد در بخش 203 (b) ( 5)   قانون مهاجرت و ملیت ( INA ) نوشته شده است. این ویزا به مهاجرانی که تمایل دارند به امریکا وارد شوند امکان می دهد تا در یک شرکت تجاری استخدام شوند و با ایجاد شغلهای جدید و سرمایه گذاریهای بنیادی موجب تحکیم اقتصاد آمریکا گردند.

متقاضیان امکان انتخاب گزینه ایجاد شرکت جدید یا سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای را دارند که از پیش تائید شده باشد. همراه با صادر شدن کارت سبز ، برای متقاضی و همسر وی و وابستگان وی که زیر 21 سال باشند؛ امکان گرفتن اقامت دائم فراهم می باشد.

شرایط لازم:
جهت اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 متقاضی نیاز به نشان دادن ١٠٠٠٠٠٠$ دارایی که از راه قانونی به دست آماده باشد و تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵٠٠٠٠٠$ در یک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای امریکا است. این ۵٠٠٠٠٠$ پس از ۵ سال با سود به سرمایه گذار برگردانده می‌شود.

ویژگیهای بسیار عالی مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری:
عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
عدم نیاز به تحصیلات عالیه
عدم نیاز به سابقه مدیریت
بازگشت سرمایه پس از ۵ سال

 

روند کاری برای تشکیل پرونده EB-5

  1. مشاوره رایگان

پس از اینکه یکی از سرمایه گذاران EB-5 با ما تماس گرفت ، ما یک فرم پیش ثبت نام میفرستیم.

 

  1. سفر اکتشافی

زمانیکه EB-5 سرمایه گذار را تصویب می کند (پس از چند روز) از سرمایه گذار EB-5 دعوت به همکاری می شود. به سرمایه گذار توصیه می کنیم که سفری اکتشافی در آمریکا داشته باشد تا با تیم توسعه دهنده و وکلا آشنا شود.

سپس سرمایه گذار مبلغ $562,000 به حساب سپرده واریز می کند:

الف. سرمایه گذاری: $500,000

ب. هزینه اداری: $50,000

ج. هزینه حقوقی: $12,000

 

  1. l-526 درخواست مهاجرت

در حدود یک ماه، سرمایه گذار EB-5 میتواند یک درخواست مهاجرت I-526 را با کمک یکی از وکلای متخصص مهاجرت تشکیل دهد. زمانیکه I-526 بایگانی شد سرمایه ها به پروژه اضافه می شود. چهارده ماه طول می کشد تا درخواست I-526  تصویب شود. اگر I-526 رد شد، بلافاصله سرمایه سرمایه گذاران به آنها بازگردانده خواهد شد.

 

  1. درخواست گرین کارت

زمانیکه درخواست I-526  تایید شد، سرمایه گذار EB-5 در فهرست قرار می گیرد تا یک مقیم دائم و مشروط شود و یک گرین کارت با اعتبار دو سال دریافت کند. این روند حدود شش ماه به طول می انجامد اما برای افراد چینی بدلیل تقاضای بالا این روند بیشتر طول می کشد.

 

  1. حذف حالت مشروط گرین کارت

برای حذف شرایط گرین کارت، سرمایه گذار EB-5 میتواند پس از 21 ماه بعد از دریافت گرین کارت مشروط خود، درخواست I-829 دهد و نشان دادن دهد که پروژه ی EB-5 از طرف خود ۱۰ شغل ایجاد کرده است. این کار ممکن است یک سال طول بکشد.