info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

اقامت موقت کانادا

اقامت موقت در کانادا

کانادا  شما را به عنوان یک توریست، دانشجو یا کارمند موقتی پذیراست . سالانه بیش از 5 میلیون نفر از کانادا برای لذت بردن از امکانات آن بازدید می کنند.
بسته به محل زندگی و دلیل بازدید شما، برای ورود به کانادا نیاز به احراز شرایطی دارید. در برخی موارد، اگر شما قصد اقامت در کانادا برای مدت مشخص زمانی دارید، به ویزای اقامت موقت احتیاج دارید.
شما میتوانید با یکی از اهداف زیر جهت ویزای اقامت موقت کانادا درخواست دهید:

ویزای کار 

سالانه حدود 100,000 نفر با ویزای كار وارد كانادا مي شوند .
شهروندان كانادا و دارندگان اقامت دائم مي توانند در كانادا كار كنند . به غير از این افراد، اشخاص بايد براي كار در كانادا مجوز كار از اداره مهاجرت كانادا دریافت کنند.
اطلاعات اصلي کار در کانادا :
كار از لحاظ اداره مهاجرت كانادا به معناي فعاليتي است كه در قبال آن پولي دريافت مي شود، فعاليتی كه مستقيما با فعاليت هاي شهروندان كانادا يا دارندگان اقامت دائم در بازار كار كانادا رقابت كند.
مقامات اداره مهاجرت كانادا براي تعداد محدودي از فعاليت هاي كاری مجوز كار صادر مي كنند.
پيشنهاد كار از سوي يك كارفرماي كانادايي معمولا پيش نياز صدور مجوز كار مي باشد.
در برخي موارد اداره مهاجرت كانادا مجوز كار باز صادر مي كند كه در این روش به وجود كارفرما نيازي نيست .
ماهيتاً مجوز كار به طور موقت صادر مي شوند اما مي توان آن را از داخل كانادا تمديد كرد.
معمولا فقط مقامات اداره مهاجرت كانادا ويزای كار را صادر مي كنند. درخواست كار بايد توسط اداره منابع انساني و توسعه كانادا ( HRSDC ) تاييد شده باشد. اين تاييديه نشانگر اين است كه كار پيشنهادي تاثير منفي بر بازار كار كانادا ندارد.

 

ویزای دانشجویی

سالانه بالغ بر ۱۳۰٫۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان براي تحصيل وارد كانادا مي شوند .
اكثر دانشجويان خارجی نيازمند اجازه تحصيل در كانادا مي باشند . اگر چه در برخي موارد استثنا وجود دارد.
اجازه تحصيل در شرايط زير نياز نمي باشد :
براي تحصيل در دوره اي كه مدت آن كمتر از شش ماه باشد .
كودكاني كه والدين آنها در كانادا اقامت قانوني دارند ( به غیر از ویزای توريستي )
خانواده يا کارمندان سفارتخانه ها در كانادا
ویزای تحصيلی، سندي است كه از سوي اداره مهاجرت كانادا صادر شده و بنابر آن دانشجو مي تواند در مدت محدود و معمولا در دانشكده اي مشخص يا رشته تحصیلی معینی در كانادا اقامت داشته باشد.

اداره مهاجرت كانادا معمولا پس از دريافت پذيرش دانشگاه و احراز توانايي دانشجو جهت تامين هزينه هاي زندگي و شهريه دانشگاه ویزای تحصيل را صادر مي كند. در برخي موارد اداره مهاجرت متقاضي را به گذراندن آزمايشهاي پزشكي و تهيه سوء پیشینه از پليس ملزم مي سازد.
ويزاي اقامت موقت براي كشورهاي معاف از ويزا لازم نمي باشد.

 

ویزای توریستی 

کشور کانادا هرساله  پذیرای 4 میلیون توریست می باشد که به قصد اقامت موقت وارد خاک کانادا می شوند. تمامی این بازدیدکنندگان باید تقاضای ویزای توریستی نموده و فرمهای دولتی را تکمیل نمایند. ویزای توریستی می تواند با مجوز یکبار ورود، چند بار ورود و یا ترانزیتی باشد. درخواست ویزای توریستی باید از اداره مهاجرت کانادا در خارج از خاک این کشور انجام گیرد و تقاضای تمدید مدت این نوع ویزاها فقط در داخل خاک کانادا امکان پذیر می باشد. بطور معمول کسانی که ویزای توریستی کانادا را اخذ می کنند به مدت شش ماه مجوز ورود می گیرند. ویزای چند بار ورود اجازه ورود به کانادا را به دفعات مکرر میدهد .

 

سوپر ویزا

در حالت عادی اگر به عنوان یک توریست وارد کانادا شوید، حداکثر شش ماه می توانید در کانادا اقامت داشته باشید. هنگام ورود به کانادا مدارک شما بررسی می شود  و حداکثر زمانی را که می توانید در کانادا اقامت داشته باشید را تعیین می کنند. معمولا این زمان همان شش ماه است ولی در بعضی موارد ممکن است این زمان به کمتر از شش ماه تقلیل داده شود . در هر صورت قادر نیستند که زمان را از شش ماه بیشتر تعیین کنند.

سوپر ویزا راه حلی است برای حل این مشکل. در واقع اگر با تقاضای والدین یا پدربزرگان و مادربزرگان برای سوپر ویزا موافقت شود، ایشان می توانند پس از ورود به کانادا حدکثر 2 سال تمام در داخل خاک کانادا باقی بمانند.

دقت فرمایید که سوپر ویزا می تواند به صورت تک ورودی Single Entry یا چند ورودی Multiple Entry باشد. اگر سوپر ویزا به صورت چند ورودی صادر شود معمولا تا یک ماه قبل از زمان ابطال گذرنامه متقاضی اعتبار خواهد داشت. به عنوان مثال اگر گذرنامه متقاضی در زمان صدور ویزا ۴ سال و یک ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نیز، در صورت نظر مثبت افسر مهاجرت، به مدت ۴ سال اعتبار خواهد داشت و متقاضی هر بار که وارد کانادا بشود می تواند تا حداکثر 2 سال در کشور کانادا باقی بماند.

این فرصت تنها برای پدران، مادران، پدربزرگان و مادربزرگان کسانی مهیاست که مقیم دائم یا شهروند کانادا بوده و شرایط لازم را دارند.