info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

آیا می‌شود ویزای ویزیتوری پنج ساله را از طریق تحصیل یا کار به اقامت دایم تبدیل کرد؟

در یک پاسخ کلی باید بگویم که اصولا ویزای ویزیتوری نمی‌تواند تبدیل شود، مگر در شرایط ویژه‌ای که توضیح می‌دهم. البته این پرسش  درباره‌ی تبدیل ویزای ویزیتوری موقت کانادا به ویزای دانشجویی یا ویزای کاری یکی از سوال‌هایی است که بسیاری از آنهایی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند به دنبال پاسخ آن هستند.

طبق قانون، شهروندان بسیاری از کشورها برای مسافرت به کانادا، به ویزای ویزیتوری یا دیداری نیاز دارند. این نوع ویزا از خارج از خاک کانادا و در یکی از سفارتخانه‌ها بررسی و صادر می‌شود.

دارنده این ویزا، مجوز ورود به کانادا را دارد و به‌طور معمول به دارندگان ویزاهای اقامت موقت حداکثر تا شش ماه از زمان ورود اجازه می‌دهند که در خاک کانادا بمانند. البته افسر مرز می‌تواند در زمان ورود، اجازه‌ی مدت اقامت کمتری بدهد که در این‌صورت، تصمیم افسر بر قوانین مقدم است. گاهی اوقات هم پیش می‌آید، در مواردی که معمولا امنیتی است، از ورود دارنده ویزای ویزیتوری به خاک کانادا جلوگیری می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که کار کردن برای کسانی که با ویزای ویزیتوری در کانادا هستند، مجاز نیست. ضمن اینکه تحصیل کردن در دوره‌هایی که طول آنها بیشتر از شش ماه باشد هم در کانادا برای این افراد غیرمجاز است.

بنابراین طبق قانون، تبدیل ویزای ویزیتور به ویزای تحصیلی و ویزای کار تنها تحت شرایط خاصی ممکن است.

درخواست تبدیل ویزای ویزیتوری به ویزای کار باید ابتدا به دفتر ویزا در محل اقامت متقاضی (که طبیعتا خارج از خاک کاناداست) ارسال شود. این درخواست‌ها بر اساس قوانین مهاجرت کانادا، بررسی و تصمیم‌گیری خواهند شد. درخواست متقاضی، مانند تمامی تقاضاهای دیگر بررسی می‌شود و باید شرایط کارفرما و کارگر از نظر افسر قابل قبول و واقعی باشد که در صورت موافقت و صدور ویزای کار، شما باید از خاک کانادا خارج و دوباره با ویزای کار به این کشور وارد شوید.

ازدواج با شخصی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارد هم می‌تواند باعث شود که شخص بتواند ویزای خود را تغییر دهد.

اما درباره درخواست تبدیل ویزای ویزیتوری به ویزای دانشجویی باید گفت که این کار به‌طور معمول از داخل خاک کانادا ممکن نیست و این کار هم باید ابتدا در یکی از دفاتر اداره مهاجرت کانادا که در خارج از کانادا واقع شده است (مثل ترکیه) بررسی شود. تنها در صورتی که شخص متقاضی، یک دوره پیش‌نیاز کمتر از شش ماه را در خاک کانادا بگذراند، اجازه اقدام برای تبدیل ویزای ویزیتوری به ویزای دانشجویی را از داخل خاک کانادا خواهد داشت.

برچسب ها:

[]
تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۰۷ امرداد ۱۳۹۶


نظرات کاربران