info@visapedia.com 22651462 09121259931 0016046571377

دوره‌های برتر رشته ی MBA در دانشگاههای مختلف کانادا

MBA در دانشگاه Alberta

این دوره در دانشگاه Alberta برای دانشجویانی که قصد وارد شدن به مدیریت منابع طبیعی Alberta را دارند بسیار مناسب است؛ در طول این دوره دانشجو آشنایی بیشتری با مدیریت منابع جنگلی و معدنی در Alberta پیدا خواهد کرد. مدت زمان این دوره ۱۶ ماه بوده و یکی‌ از پیش نیازهای آن داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار می باشد. این دوره به صورت پاره وقت هم در دانشگاه Alberta ارائه میشود.

MBA در دانشگاه British Columbia

این دوره در دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) به صورت تمام وقت به مدت زمان ۱۶ ماه برگزار می شود؛ در این دوره دانشجویان هر هفته به بررسی‌ یک موضوع مدیریتی خواهند پرداخت و نتیجه بررسی‌ خود را با دیگر گروه ها به اشتراک گذاشته و به نقاط قوت و ضعف راهکارهای مدیریتی خود پی‌ خواهند برد.

MBA در دانشگاه British Columbia از چهار زیر گروه تخصصی تشکیل شده که هر زیر گروه دانشجویان را برای جنبه ای خاص از مدیریت تربیت می کنند. این زیر گروه ها عبارتند از:
consulting and strategic management, finance, product and service management, and business innovation and entrepreneurship.

MBA در دانشگاه Calgary

این دوره که گذراندن آن به صورت نیمه وقت نیز در دانشگاه Calgary امکان پذیر می‌باشد، به صورت تخصصی به بررسی‌ موضوعات مدیریتی در زمینه مدیریت منابع انرژی اختصاص دارد. اخیرا در این دانشگاه آزمایشگاهی به نام N. Murray Edwards Finance and Trading راه اندازی شده است که به دانشجویان اجازه می دهد به تمرین در مورد مبادلات سهام و ارزیابی ریسک بپردازند.

MBA در دانشگاه Brock

دانشگاه Brock در شهر زیبای St. Catharines واقع شده است. رشته ی MBA در این دانشگاه برای دانشجویانی که لیسانس مدیریت دارند از جذابیت خاصی برخوردار می باشد. دلیل این جذابیت این است که به چنین دانشجویانی اجازه می دهد برخی از واحد های دوره ی لیسانس خود را منتقل کرده و در نتیجه این دسته از دانشجویان می توانند در مدت زمان اندک یک سال فارغ التحصیل شوند. برای دیگر دانشجویانی که از رشته های دیگر وارد این رشته می شوند یک برنامه دو ساله در نظر گرفته شده است. در سال اول درس های مقدماتی مدیریتی ارائه شده، دانشجویان باید یک دوره اینترنشیپ را بگذرانند، و در سال دوم نیز درس های تخصصی مدیریت ارائه می شود.

تاریخ نشر مطلب:
چهارشنبه، ۲۵ امرداد ۱۳۹۶


نظرات کاربران